Sprzedaż biletów kończy się za

Karolina Banaszek i Maciej Czarski

Topic: About partnership in physical theater

Language:

O warsztacie:

Teatr fizyczny, dla którego naturalnym środkiem wyrazu jest ruch i cielesna współobecność na scenie, często buduje iluzoryczny obraz realnej bliskości między aktorami. Okazuje się jednak, że niekoniecznie musi się to przekładać na rzeczywistość 😉 Jak więc tworzyć relację z partnerem na scenie? Jak budować głębsze zrozumienie i współpracę między aktorami? Warsztat poprzez różnorodne ćwiczenia z zakresu kontakt improwizacji, akrobatyki partnerskiej czy acroyogi pokaże uczestnikom jak zdobywać narzędzia do budowania zaufania i rozwijania komunikacji cielesnej w ramach scenicznej współpracy. Ćwiczenia fizyczne będą jednak jedynie punktem wyjścia dla poszukania, w jaki sposób możemy wykorzystać ciało do tworzenia dialogu z partnerem scenicznym i jak w tym procesie zachować bezpieczny dla nas dystans bez naruszania wzajemnych granic.

O prowadzących:

Karolina Banaszek – aktorka cyrkowa, tancerka, choreografka. Absolwentka Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Warszawie i Wydziału Choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi. Przygodę z tańcem i sportem zaczynała od łyżwiarstwa figurowego, stopniowo rozszerzając swoje zainteresowania o taniec, cyrk i teatr. Współpracowała z pierwszą performatywną grupą akrobatyczną w Polsce – OCELOT, była półfinalistką programu “Mam Talent”, ponadto od kilku lat jest instruktorką Pole Dance i Aerial Hoop, a także pracuje choreograficznie z zawodnikami Pole Dance. Do zespołu Teatru AKT dołączyła w 2012 r. Od tego czasu uczestniczy we wszelkich akcjach artystycznych, bierze udział w spektaklach plenerowych i scenicznych, a także różnego rodzaju eventach, organizowanych przez Teatr. We wszystkich tych działaniach korzysta ze swoich umiejętności tanecznych, akrobatycznych czy aktorskich, a także tych dla niej nowych, jak na przykład
tańca z ogniem 😉 Gościnnie występuje również jako tancerka na deskach warszawskich teatrów, m.in Teatru Syrena czy Warszawskiej Opery Kameralnej.

https://www.instagram.com/karolina_banaszek_artystycznie

Maciej Czarski – absolwent Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej (PSSC) w Julinku, (specjalizacja: gimnastyka powietrzna) oraz uzyskanie tytułu Aktora Sztuk Cyrkowych. Specjalista i instruktor w dziedzinie szarfy (aerial scarf), liny, żonglerki, akrobatyki. Specjalista i trener pole dance. Organizator spektakli “Warszawska Scena Variete, aktor, reżyser i producent spektakli Ale Circus Dance Company, występował w spektaklach serii Inwazja Klaunów oraz festiwalu Carnaval Sztukmistrzów. Twórca i opiekun artystyczny projektu Reprezentacja Aerial Dance Studio, którego podopieczne w latach 2018‐2020 zdobyły 32 medale. Prowadził warsztaty Aerial Masterclass w Cirque Les Noctambules; na zaproszenie Le Collectif Avolavit (Paryż, Francja) a także warsztaty akrobatyki powietrznej w ramach
European Juggling Convention (Lublin, Polska). Od 2018 roku występuje w spektaklach Teatru Akt (Poza czasem, Fantomy, Podróżnicy, Ja góre). Współpracował również z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, Festspielehause Baden-Baden, La Monnaie du Mont Brussels czy Teatrem Polskim w Szczecinie.

https://www.instagram.com/czarski_art

Join us! Buy ticket