Sprzedaż biletów kończy się za

lek. Joanna Ibisz

Topic: Endocrine disorders from the perspective of holistic functional medicine

Language:

O wykładach:

1. Zaburzenia hormonalne z perspektywy holistycznej medycyny funkcjonalnej

Zaburzenia hormonalne wydają się być zawiłym i trudnym do zrozumienia tematem. Podczas tych warsztatów w prosty sposób pokażę zależności pomiędzy naszymi hormonami, jaki bezpośredni wpływ mają na nie niedobory substancji odżywczych, elementy stylu życia, stres czy też zanieczyszczenia środowiskowe. Przedstawię możliwe naturalne metody regulacji hormonów – zarówno za pomocą diety, snu, technik relaksacyjnych, odpowiednio dobranej aktywności fizycznej ale także opowiemy o adaptogenach i suplementacji. Medycyna funkcjonalna to medycyna oparta na badaniach naukowych, w której terapeuta zawsze dogłębnie szuka przyczyny problemu a następnie naturalnych jego rozwiązań. 

2. Epigenetyka – jak działa i jak wykorzystać jej funkcjonalności dla optymalizacji zdrowia

Albo masz farta i dziedziczysz korzystny zestaw genów który gwarantuje Ci dobre zdrowie, albo pecha i w pakiecie otrzymujesz choroby. W ten sposób wiele osób rozumie kwestie dziedziczenia i genetyki. Czy to co zapisane w genach stuprocentowo determinuje funkcjonowanie organizmu? Czy przypadkiem nie przypisuje się owej “złej genetyce” zbyt wielu zasług? Czym jest epigenetyka oraz czy możemy mieć wpływ na pracę naszych genów? Podczas tych warsztatów porozmawiamy o czynnikach które mogą bezpośrednio wpływać na nasze geny oraz modyfikować ich ekspresję, co będzie miało bezpośredni wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. 

O prelegentce:

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Dyplomowany lekarz medycyny stylu życia z ramienia International Board of Lifestyle Medicine oraz członkini British Society of Lifestyle Medicine. Specjalistka akupunktury z dyplomem Polskiego Towarzystwa Akupunktury. Terapeutka medycyny funkcjonalnej z dyplomem The Institute for Functional Medicine w USA.

W swojej codziennej pracy rozpatruje indywidualnie i holistycznie historię każdego Pacjenta, zwracając uwagę na dietę, sen, aktywność fizyczną, radzenie sobie ze stresem czy relacje z innymi. W pierwszej kolejności skupia się na zmianie stylu życia, diety, suplementacji i akupunkturze.

Tworzy projekt edukacyjno-motywacyjny pod nazwą BeWell by Ibisz, www.bewellbyibisz.com

Poznaj innyh prelegentów Strefy Alchemisty Zdrowia:

Martyna Majewska – Naturalnie Naturalni

Beata Pawlikowska

Michał Konkel

Odkryj artystów Sceny Muzycznej:

Leszek Możdżer

Yemanjo

Evan Hatfield

Join us! Buy ticket