Sprzedaż biletów kończy się za

Moribaya

Topic: 𝐄𝐍𝐆 Traditional West African dance with live drum music // Moribaya concert

Language:

O warsztacie:

Tradycyjny taniec zachodnioafrykański z muzyką bębnów na żywo

Taniec afrykański z Aniką, czyli warsztat ruchowy, który obudzi drzemiące w tobie siły. Wejdziemy na wysokie obroty, pobudzimy krążenie, twoje tętno i oddech przyspieszy i poczujesz przypływ endorfin. To zdecydowanie warsztat dla tych co kochają ruch i rytm, szukają przestrzeni w ciele i chcą ją eksplorować. Taniec afrykański to radość i ekspresja. Wiele kroków w tym tańcu narodziło się z naśladowania czynności życia codziennego, lub chęci podkreślenia walorów i cech płci tańczącej, takich jak siła mężczyzn, zwinność, szybkość i skoczność młodych dziewczynek, seksapil i delikatność młodych kobiet, czy też dostojność i elegancję kobiet starszych. Nauka tego tańca to także nauka folkloru i rytmów afrykańskich. Energia i radość płynąca z nieskrępowanych ruchów tańczonych w takt transowej muzyki bębnów sprawiła, że taniec ten staje się coraz popularniejszy w Europie jak i na całym świecie. Od kilkunastu lat tańczą go nie tylko rdzenni mieszkańcy Afryki, ale także tancerze i choreografowie chcący dotrzeć do źródeł tańca.  Na tych Wibracjach będzie rzadka okazja tańczyć do energetycznej muzyki bębnów na żywo w wykonaniu najlepszych bębniarzy.

O artystach:

MORIBAYA

Moribaya to grupa o międzynarodowym składzie artystów z Polski, Australii, Burkina Faso i Ukrainy, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się przyczynkiem do powstania tego multikulturowego, barwnego kolektywu.

Zespół zaraża pokładami pozytywnej energii afrykańskiego słońca i radości z grania muzyki na żywo.

Żywiołowa, transowa muzyka bębnów, piękny śpiew utalentowanej, ukraińskiej wokalistki śpiewającej w językach afrykańskich oraz wirtuozerska gra na balafonach i korze tworzą z każdego koncertu pełną wrażeń podróż do afrykańskich źródeł rytmu. Repertuar zespołu stanowią inspiracje tradycyjną muzyką z zachodniej Afryki: Burkina Faso, Gwinei, Mali i Wybrzeża Kości Słoniowej. Grupa prezentuje tradycyjne melodie i rytmy w autorskich aranżacjach, a także kompozycje własne utrzymane w tradycyjnym stylu. O charakterystycznym brzmieniu zespołu stanowi oryginalne, tradycyjne instrumentarium takie jak, afrykańskie bębny djembe i dundun, kora – afrykańska harfa, balafony, talking drum  i inne, które zespół przywozi z licznych podróży do regionu Afryki Zachodniej.

W 2021 roku zespół otrzymał trzecią nagrodę na międzynarodowym konkursie Mikołajki Folkowe.

Zespół wydał 3 albumy Kelen, Fila i Saba

Zespół w składzie Anika Kamińska, Paul Grocott, Noums Dembele, Margarita Udovichenko, Karol Kot

Moribaya

TANIEC AFRYKAŃKI

Anika Kamińska – poprowadzi dla Was taniec afrykański. Pasjonatka muzyki i tańca, tym dziedzinom poświęciła całe swoje życie i poprzez muzykę i taniec dzieli się z ludźmi pozytywnymi wibracjami. Z wykształcenia archeolog ze specjalizacją archeologia podwodna, pasjonatka podróży i kultur tradycyjnych. Przede wszystkim jednak muzyk i tancerka tradycyjnego tańca z Afryki Zachodniej. Specjalizuję się w grze na etnicznych instrumentach perkusyjnych z różnych stron świata. Lata temu ucząc się gry na bębnach natrafiła na taniec afrykański, którym zafascynowała się od pierwszego wejrzenia i konsekwentnie kontynuuje swój rozwój w tej dziedzinie. Do rytmu i tańca podchodzi jako do nierozerwalnej całości, świetnie rozumiejąc relacje między tymi dwiema dziedzinami, co przekazuje i czym zaraża na swoich warsztatach. Pasja do bębnów i tańca jest głównym motywem odbytych podróży do Afryki i na Kubę. Tańca afrykańskiego uczyła się w Mali, Gwinei i Burkina Faso u znakomitych mistrzów baletów afrykańskich oraz od znanych tancerzy mieszkających w Europie. Anika angażuje się w działalność promującą kulturę Zachodniej Afryki. Jest współorganizatorką festiwalu Around The Rhythm Festival, oraz prowadzi warsztaty na wielu festiwalach w całej Polsce i za granicą. Jest założycielem i muzykiem w zespołach Moribaya i Madrugada, jest założycielką Ankata! – Szkoła Rytmów Świata.

Join us! Buy ticket