Sprzedaż biletów kończy się za

Paulina Stachula Sibilska

Topic: Does the family you were born into shape the one you create? The impact of social psychology, biology and culture on micro-communities

Language:

O wykładzie:

„W naszym doświadczeniu życie człowieka zaczyna się co najmniej dwa pokolenia wcześniej: w domu matczynych i ojcowskich dziadków. Dziedziczymy nie tylko nasze genetyczne predyspozycje i nasze chromosomy, ale także epigenetyczne, społeczne i kulturowe ramy, nasze psychospołeczne dziedzictwo.” (Raffai, Hidas)

Czy możliwe jest aby rodzina w której zostaliśmy wychowani, nie miała wpływu na naszą nową tożsamość jaką zyskujemy zostając rodzicami?

Czy rzeczywiście jest to nowa tożsamość i tak zwana biała kartka ?

Czy to jak przechodzimy ciążę, macierzyństwo zależy tylko od nas i naszych uwarunkowań / predyspozycji biologicznych ?

Czy nasze dziecko faktycznie jest całkowicie wolne w kreowaniu swojego życia?

Na te i na inne pytanie wspólnie poszukamy odpowiedzi podczas tego panelu.

Porozmawiamy o tym jak widzicie to Wy, opowiem Wam o teoriach a potem doświadczalnie wykonany ćwiczenie z wykorzystaniem hipnozy, które dotknie Waszych schematów i przekonań rodzinnych.

Do zobaczenia !

O prelegentce:

Psycholog ze specjalizacją m.in. w coachingu, psycholog perinatalny, certyfikowana hipnoterapeutka, dyplomowana terapeutka wielowymiarowa. Miłośniczka metody IFS (Internal Family Systems, systemy wewnętrznej rodziny) oraz NVC (nonviolent communication, porozumienie bez przemocy). Po osobistych, głębokich transformacjach zafascynowana możliwościami ludzkiego umysłu. Chętnie pracuje z kobietami nad tym, co jeszcze nieuświadomione i nieoczywiste. Oprócz poziomu mentalnego, nie zapomina o mądrości ciała – stawia na wsłuchanie się w siebie i holistyczne podejście do zmiany. Jest to szczególnie ważne podczas interwencjii kryzysowych, w których trzeba „usłyszeć” potrzebę praktycznie natychmiast. Rola mamy dwóch chłopców i trudności, jakie napotkała wraz z nią, sprawiły, że doświadczyła na własnej skórze, jak ważna jest postawa: Ja dla Siebie, a potem Ja dla Innych.

Poznaj innych prelegentów Strefy Umysłu:

Justyna Ganiec

Agata Woć

Magdalena Nuckowska i Marcin Nestorowicz

Krzysztof „Cybin” Wąsowicz

Dorota Jędrasik

Odkryj artystów Sceny Muzycznej:

El Búho

POLARNY

Esta Polyesta

 

Join us! Buy ticket