Sprzedaż biletów kończy się za

Trebor Robert Romanowski

Topic: Yoga of the eye,holistic workshop to improve eyesight

Language:

O warsztacie:

Joga oczu to warsztaty dla każdego a szczególnie dla tych co noszą okulary

Warsztat składa się z 2 części

 

1 część akupresura czyli uciskanie odpowiednich miejsc w okolicach gałki ocznej 

Rozluźnienie mięśni gałki ocznej

2 część gimnastyka oka

Ruch halek oka podążających za ruchem ręki skupiamy się na palcu wskazującym

3 szybki palming

Metoda jest holistyczna i poprawia krążenie wokół oka oraz wzmacnia mięśnie oczu

Oczy wyrażają na zewnątrz stan wątroby. Jeśli schorzenia dotknęły wątrobę, mamy równocześnie kłopoty ze wzrokiem. Wszystko ma naturę dwubiegunową, dlatego poprzez wewnętrzne ćwiczenia taoistyczne oczu leczymy takie schorzenia, jak: zaćma, jaskra, astygmatyzm, krótkowzroczność, ale również działamy uzdrawiająco na wątrobę. Jeżeli dostrzegamy wolne i ograniczone ruchy oczami, wskazuje to na przytępioną inteligencję, którą możemy również uaktywnić przez ćwiczenia.

Ćwiczenia oczu usuwają skutki niewłaściwego krążenia krwi, objawiające się na zewnątrz podkrążonymi oczami, zmniejszają „worki” pod oczami i przekrwienie gałek, spowodowane zatrzymywaniem się wody w organizmie i złym metabolizmem, zapobiegają tworzeniu się skrzepów krwi.

O prelegencie:

Przez około 20 lat pracowałem najczesciej w nocy jako dj do momentu aż przyszedł impuls że czas to zmienić. Około 8 lat temu zmieniłem swoje nawyki żywieniowe i życiowe. Ponieważ 20 lat nosiłem okulary zaczołem poszukiwać informacji na ten temat jak przestać je nosić. Okazało się że książka którą kiedyś dostałem  pod tytułem Sposoby na długowieczność w medycynie chińskiej  zawiera takie informacje i opisane są w niej ćwiczenia. Zacząłem sprawdzać to na sobie aby w przyszłosci móc podzielić się tą metoda z innymi okularnikami i nie tylko. Pierwsze warsztaty zrobiłem w 2021 roku na festiwalu Frutamaniana, w nastepnym roku powtórzyłem taki warsztat  który cieszył się sporym zainteresowaniem. Moje zainteresowania  to medycyna chińska ,astrologia wedyjska, muzyka etno,

 

Join us! Buy ticket